Kurtyna z folii, czyli tanio i praktycznie.


W sąsiadujących pomieszczeniach czasami potrzebujemy różnych temperatur. Najlepszym i tanim rozwiązaniem jest użycie kurtyny z folii PCV. Kurtyna z folii oprócz ograniczeń w wymianie temperatury pozwala ochronić pomieszczenie przed pyłem, kurzem oraz robactwem. Wysokiej jakości folia PCV użyta do produkcji takiej kurtyny pozwala osiągnąć bardzo dobrą przejrzystość, co pozwala zoptymalizować koszty oświetlenia.

Dużą zaletą takiej kurtyny jest jej łatwość montażu i ewentualny koszt renowacji. PCV to polichlorek winylu, który jest materiałem bardzo często stosowanym w tego typu rozwiązaniach.

Kurtyny z folii PCV zdają egzamin w mroźniach, przechowalniach owoców oraz sklepach spożywczych. Dzięki ich zastosowaniu właściciel może kontrolować temperaturę pomieszczeń, w których znajdują się wrażliwe termicznie produkty. Oprócz wspomnianych pomieszczeń kurtyny PCV, znajdują, również zastosowanie w pomieszczeniach, gdzie pracuje się z wysoką temperaturą (np.: spawa), wynika to z faktu, że polichlorek winylu jest materiałem niepalnym.

Kurtyny foliowe są dobrym rozwiązaniem, jeśli chodzi o oddzielenie pomieszczeń, gdzie odbywa się duży ruch. Wynika to z ich elastyczności. Kolejną zaletą jest ochrona pomieszczenia przed nadmiernym hałasem. Kurtyna taka zapewnia izolację akustyczną na odpowiednim poziomie, dzięki czemu, w pomieszczeniu podnosi się komfort pracy.

Kurtyna PCV ma zastosowanie w wielu branżach, jest rozwiązaniem niezwykle praktycznym i przede wszystkim tanim. Sam montaż jest niezwykle prosty i co ważne nie jest czasochłonny. Wiele firm na rynkach polskich i zagranicznych korzysta z kurtyn foliowych, co tylko potwierdza, jak bardzo uniwersalne jest ich zastosowanie. Kurtyny PCV stosuje się w przejściach wewnętrznych oraz tych z zewnątrz, dzięki czemu transport asortymentu z zewnątrz, przebiega bez problemu, jednocześnie samo pomieszczenie ma odpowiednią izolację termiczną i akustyczną. Łatwy sposób montażu i niska cena, sprawiają, że bez względu na branżę, przejście z kurtyną PCV jest zastosowaniem niemal idealnym.