Jaki różaniec wybrać do codziennej modlitwy?


Modlitwa na różańcu to wspaniała praktyka, po którą sięga coraz większa rzesza katolików. Pomaga ona wzmocnić wiarę, kształtować pobożność maryjną, a przy tym wycisza umysł dzięki powtarzaniu dobrze znanych słów. Do jej praktykowania potrzeba tylko jednego – samego różańca. Jaki powinniśmy wybrać, by sprawdził się przy codziennej modlitwie? Kup bożonarodzeniowe szopki betlejemskie.
Różaniec na co dzień – piękny, ale także praktyczny

Każdy dobrze wyposażony sklep z dewocjonaliami zaoferuje nam szeroki wybór różańców, wykonanych z najróżniejszych materiałów. Możemy tam zakupić różaniec z tworzywa sztucznego, z drewna, a nawet z kamieni półszlachetnych czy kryształu. Jednak dewocjonalia, z których zamierzamy korzystać na co dzień, powinny być nie tylko estetyczne, ale też funkcjonalne. Dlatego też dobrze będzie, jeśli nie damy się skusić najpiękniejszej wykonanemu różańcowi – zwłaszcza, jeśli będzie przy tym najdroższy.

Jak wybrać idealny różaniec?

Na początku przyjrzyjmy się uważnie wykonaniu różańca, który do nas przemawia. Czy łączenia są solidnie zrobione, a same koraliki – trwałe? Czy cały różaniec jest ciężki, co może zniechęcić nas do noszenia go w kieszeni? Te i wiele innych kwestii to coś, co na pewno powinniśmy uwzględnić, odwiedzając sklep z dewocjonaliami. Dzięki temu z radością będziemy używać wybranego różańca, budując swoją wiarę i oddając się w opiekę Maryi.

Zobacz: ogrody Kraków.